Vdes një grua dhe lëndohen dy të tjera, nga një vetaksident (DETAJE)

FOTO ILUSTRIM

Një grua ka humbur jetën dhe dy të tjera kanë pësuar lëndlme trupore, si pasojë e një vetaksldenti të ndodhur në fshatin Sllatinë të Vitisë.
F.H., 68-vjeçare ka arritur pa shenja jete në spitalin e Gjilanit, ka konfirmuar drejtori i këtij spitali Arsim Emini.

Emini tha se të lënduarat kanë pranuar trajtim mjekësor, ndërsa njëra ka refuzuar hospitalizimin me arsyetimin se trajtimin do ta vazhdojë në Ferizaj. Pasi që tri gratë e akslden.tuara janë nga komuna e Ferizajt.

Nuk dihen arsyet që çuan deri te ky vetaksident.

Leave a Reply