Ndërron jetë 29 vjeçarja Ardita që i la pas 2 fëmijë si engjuj, mos kalo pa ‘Ngushëllime’

Ardita Hersi Muça, 29 vjeçarja që ndërroi jetë 5 ditë pasi lindi djalin e saj, ditën e sotme përcillet për në banesën e fundit.

Për ironi të fatit, data e sotme për shënon edhe ditën e lindjes së saj, ku sot do të festonte 29-vjetorin, njëkohësisht është dhe dita kur ajo shkon në banesën e saj të fundit.

Famijarët e 29-vjeçares Ardita Muça kanë akuzuar mjekët për mjekim të pakujdesshëm, si dhe kanë bërë denoncimin në Policinë e Durrësit. Tezja e të ndjerës ka thënë se familja ka denoncuar mjeken Migena Prifiti, e cila ka ndjekur gjithë procesin e shtatzënisë së 29-vjeçares por nuk i ka dhënë hollues gjaku.

Ata janë në pritje të ekspertizës mjeko-ligjore që do të hedhë më shumë dritë mbi humbjen e 29-vjeçares që la pas dy fëmijë, një vajzë dhe djalin e porsalindur.

Leave a Reply